Hızlı PVC Kapı

Fotoselli Kapı Sistemleri için olağanüstü tasarım teknikleri ile fotoselli /otomatik kapı sistemleri için üretildi. massa otomatik kapı operatörü, kayar kapı sistemleri ile entegre edilebilir ve piyasadaki birçok kapı sistemlerine müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir. Otomatik kapı operatörü massa tarafından tasarlanan ve üretilen fırçasız bir motora sahiptir. Ayrıca iki çekirdekli bir işlemciye sahip olduğundan, ürünümüz hızlı bir şekilde çalışır, karşılık verir ve kendi alanlarındaki ürünlerden daha uzun ömre sahiptir. Trafik yoğunluğunun yaşandığı perakende bölgelerinde ağır iş uygulamaları yapılması gerektiğinde, massa otomatik kapı operatörü güvenilir bir seçim olacaktır. 

Hızlı PVC Kapı

Günümüzde pek çok alanda geçiş amacıyla iç ve dış mekanlarda sıklıkla kullanılan bir kapı modelidir. Önceliklehızlı pvc kapı nedir sorusunu yanıtlamak gerekirse bu kapılar kolay ve hafif hareket etme özelliği ile rahat geçiş imkanı sunan kapı modelleridir. Servis ve bakım maliyetleri oldukça düşük olan bu kapılar günümüzde marketlerden soğuk hava depolarına kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Fermuarlı, şeffaf, sarmal ve katlanır modelleri en sık tercih edilen modeller olup oldukça şık ve gösterişli alanlar yaratılmasına yardımcı olur.

Hızlı PVC sistemlerinin avantajlarına değinmemiz gerekirse:

Rüzgar direncimi arttırıcı bir üründür. Bu sayede mekanın rüzgar mukavemetini arttırarak mekanın rüzgara karşı korunmasını sağlar.
İşletmelerdeki enerji kullanımını minimuma indirerek enerjiden tasarruf sağlamaya yardımcı olur.
Hızlı açılıp kapanma özelliği ile giriş çıkışların hızlı olmasını sağlar. Bu sayede mekanın zamandan tasarruf etmesini sağlar.
Tüm yerlerine elektrostatik boya uygulanabilir. Böylelikle istediğiniz renk ve desende modeller ile mekanınızın tasarımına uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz.
Servis ve bakım ücreti çok düşük olduğundanhızlı pvc kapı sistemleri işletme maliyetlerinizi düşürür.
Dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler olduğundan uzun yıllarca sorunsuz kullanabileceğiniz kapı modelleridir.
Isı ve ses izolasyonu sağlar. Bu sayede hem mekanınızın sıcaklığını muhafaza etmenizi sağlar hem de mekanınızın daha sessiz ve dış gürültüden izole bir alan olmasına yardımcı olur.
Yer kaybını önleyerek alanınızın kullanılabilir alanını ciddi anlamda arttırabilir. Bu özelliği ile dar ve sıkışık mekanlar için ideal bir alan yaratır.
Her mimari tasarıma uygun olarak imal edilebilen ürünlerdir. Bu sayede mekanınızın mimari çizgisini bozmadan mekanınızın görselliğini yükseltmenize yardımcı olur.
Estetik ve şık alanlar yaratmayı sağlar.
Çok sessiz çalıştığınızdan muhitinizde gürültü yaratmadan mekanınızın açılıp kapanmasına imkan tanır.
Hava akımını dengelediğinden daha yaşanabilir mekanlara sahip olmanızı sağlar.
Nemi azaltarak mekanlardaki rutubeti önler.
Kısacasıhızlı PVC sistemi kullanıcılarına pek çok avantaj sağlayan sistemlerdir. Sessiz, hızlı ve pratik kullanımı ile dilediğiniz şık ve estetik mekanlara ulaşmanıza yardımcı olur. Mekanınızın ihtiyaçlarını gözeterek yapacağınız seçimler ile mekanınızın ihtiyaçlarına uygun çözümler sunar. Özellikle yoğun insan trafiği bulunan, hızlı iş yapılması gereken ve emniyetli alanlara ihtiyaç duyan mekanlar için ideal seçimler olacaktır.

Hızlı PVC kapılar aynı zamanda pek çok ekleme yapılabilen kapı modelleridir. Bu kapsamda ihtiyacınız olan ekstra ilaveleri kolayca sisteme adapte edebilirsiniz. Uygulanabilen sistemler arasında manuel kol, metal kütle detektörü, interlock, inventör pano, radarlı geçiş sistemi, yüksek rüzgar yükü için ekstra güçlendirme, kartlı – şifreli geçiş sistemi, otomatik kapanma sistemi, parmak izi okuyucu gibi eklemeler yer almaktadır. Dilenirse manuel dilenirse otomatik hızlı pvc sistemlerinden yararlanılabilir.

Bu kapı sistemlerinden gıda endüstrisinden kimya fabrikalarına, soğuk hava depolarına, otopark ve sanayi alanlarına kadar pek çok mekanda yararlanılmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olanhızlı PVC kapı modellerikullanıcılarına uzun ve sorunsuz kullanım vadetmektedir. Perdeli yapısı ortam izolasyonu sağladığından iç mekan ve dış mekanın birbirinden ayrılmasını sağlar. Dış mekanlarda kapı girişlerinde kullanılabileceği gibi iç mekanlarda da kullanılabilmektedir. Özellikle fabrikalarda tesislerin ve bölümlerin birbirinden ayrılmasında iç mekan geçiş sistemleri olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca bu kapı sistemlerinden forklift geçiş kapısı, yükleme boşaltma kapıları olarak da yararlanılabilir. Mekan girişlerinde ekonomik ve bütçe dostu çözümlere sahip olmak istiyorsanız bu kapı sistemleri ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Olası arızalarda çok kolay bir şekilde açık tutulabildiğinden ve servis desteği bakımından kullanıcılara kolaylık sağladığından oldukça revaçta olan bir modeldir. Kemer, birkaç yerden yataklanmış tambur miline halat donanımı ile asılarak kullanılır. Bu çalışma sistemi ile oldukça pratik bir kullanım imkanı sağlar. Kolayca sökülebildiğinden montaj ve demontajı oldukça kolay olan ürünlerdir. Kaliteli sistemlerden üretildiğinde kızak sistemi ışık, toz ve hava geçirgenliğini en aza indirgemeye ve sessiz bir şekilde çalışmaya yardımcı olur. Çelik gövde ve kapı sisteminin birbirine temasını azaltarak kapıların ömrü uzatılır. Yoğun araç trafiği için ideal olan ürünler konforlu geçiş imkanı sağlar. Hava akımını azaltır ve alanınızın temiz tutulmasını sağlar.

Hızlı PVC Kapı
Hızlı PVC Kapı

Hızlı Pvc Kapı Modelleri

Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre pek çok farklı modelde tasarlanan hızlı PVC kapılar arasından mekanınızın ihtiyaçlarına göre seçim yapmalısınız. Üretilen hızlı PVC kapı modellerinden ve özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse:

Sarmal/Sürgülü Hızlı PVC Kapı: Oldukça kullanışlı kapılan olan sarmalhızlı PVC kapı modeli güvenli ve yüksek kalite kullanım imkanı sunar. Hem iç hem de dış mekanlarda geçişleri hızlandıran, yekpare bir yapıya sahiptir. Oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olan ürünler performansını hiç azaltmadan yıllarca sorunsuz kullanım imkanı sunar. Sarmal sistemler birbirine eklenen parçaların yukarı aşağı hareket etmesi ile çalışan bir mekanizmaya sahiptir. Bu hızlı pvc kapı modelinde, yukarı doğru hareket ederken mekanizma yukarıdaki sisteme sarılmakta; daha sonra kapanırken sarıldığı yerden açılarak zemine kadar ulaşmaktadır.
Fermuarlı Hızlı PVC Kapı: Müstakil ve yazlıklarda dahi kullanılabilen bu modeller hem iç hem de dış mekanlarda kullanılmaktadır. Şeffaf görüntüsü ve iklim şartlarına uygun yapısı ile oldukça pratik bir kullanım alanı sunmaktadır. Aynı zamanda hoş görünümü ile de mekanınızın görselliğini arttırır. Fermuarlı olduğu için kolayca açılıp kapanabilen bir yapıya sahiptir. İstenilen her alana kurulabilen ve kullanılabilen bu modellerde renk ve ebat seçeneği bakımından müşterilere geniş ürün yelpazesi sunulmaktadır. Fermuar sistemi ve kullanılan materyaller kaliteli olduğu sürecehızlı PVC kapı modelleri arasında fermuarlı hızlı PVC, uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanabileceğiniz ürünlerdir.
Katlanır Hızlı PVC Kapı: Bu sistemler sıklıkla çok yoğun çalışma trafiği olan mekanlarda kullanılan hızlı pvc kapı modelleridir. Deforme olmadan uzun yıllar sorunsuzca kullanılan bu kapı modellerinde kaliteli kumaşlar ve PVC sistemleri tercih edilir. Oldukça dayanıklı olan bu modeller oldukça hijyenik bir kullanım imkanı sunar. Rüzgara, toza ve ısıya karşı dirençlidir. Hem zaman hem enerji tasarrufu sağlar. Çok hafif olduğundan hızlı bir şekilde açılıp kapanabilen sistemlerdir. Katlanır sistemler çalışırken katlanma bölmelerinden birbirleri üzerine toplanır. En üstte toplanan PVC sistem tavana sabitlenir. Çalışma mekanizması oldukça minimal olduğundan sorunsuz ve hızlı toplanma özelliğine sahiptir.
Şeffaf Hızlı PVC Kapı: Uygun maliyetli ve dayanıklı olan buhızlı PVC kapı çeşidi cam ve benzeri materyallere alternatif olarak üretilen şeffaf kapılardır. Son derecede kullanışlı olan bu kapı modelleri dört mevsim sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz yapılardır. Sızdırmazlık, ısı yalıtımı ve dört mevsim kullanım imkanı sağlayan bu kapı modellerinin müşteri memnuniyeti oldukça yüksektir.
Yalıtımlı Hızlı PVC Kapı: Özellikle soğuk hava depolarında kullanılan bir hızlı PVC modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. İç mekan ve dış mekan arasındaki sıcaklık farkını maksimum derecede muhafaza eder. Bu sayede mekanın sıcaklığını korur. Gıda üretim tesislerinde de sıklıkla tercih edilen bu kapı modeli sayesinde içerideki ürünler korunur. Yalıtım özelliğini arttırmak için doğru materyaller seçildiğinde oldukça uzun ömürlü ve kullanıcı beklentisini fazlasıyla karşılayan modellerdir.
Bu modeller arasından kendi kişisel tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre en doğru modeli seçebilirsiniz. Mekanlarınıza ve sunduğunuz hizmete göre seçeceğiniz doğru model ile mekanlarınızın ihtiyaçlarına en uygun çözüme kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı
Hızlı PVC Kapı

Hızlı Pvc Kapı Çeşitleri

Pek çok farklıhızlı pvc kapı çeşitleri ve özelliklerini ele almamız gerekirse:

Şeffaf Hızlı PVC Kapı:

Aydınlık ve ferah bir girişe sahip olmak isteyen mekanlar için ideal olan ürünlerdir. Şeffaf yapısı ile iç mekanla dış mekanı birbirinden ayırırken içeri gün ışığının dolmasını sağlar. Tamamen şeffaf sistemler tercih edilebileceği gibi opak hızlı kapılarla birlikte birkaç bölmenin şeffaf olduğu sistemler şeklinde de uygulanabilir.


Opak Hızlı PVC Kapı:

Renkli ve daha kapalı giriş alanları isteyen kişiler için ideal olan kapı sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Her renkte elektrostatik boyanın uygulanabildiği opak sistemler mahremiyet sağlamaktadır. Turuncu, mavi, sarı, kırmızı, siyah, beyaz, yeşil gibi sınırsız renk seçeneğine sahip olan ürünlerdir.

Metal Hızlı PVC Kapı:

PVC kapı sistemlerinin profilleri metalden imal edilmektedir. Ancak bazı sistemlerde tamamen metal akşamların kullanıldığıhızlı pvc kapı imalatı yapılabilir. Bu sistemlerde metal kapı çalışırken üst kısıma doğru sürülmekte; daha sonra aşağı doğru tam anlamıyla kapanarak mekanın güvenliğini sağlamaktadır. Bu hızlı pvc kapı çeşidinden sıklıkla güvenlik ihtiyacı fazla olan işletmeler yararlanmaktadır.

Sürgülü Hızlı Pvc Kapı Modelleri

Sürgülü hızlı kapılar sürgü sistemi ile çalışan modellerdir. Sürgülü sistemler kullanılan panel sayısına göre değişiklik göstermektedir. Çift panelli sürgülerde paneller birbirinden ayrılarak geçiş alanı açılır. Öte yandan yekpare modellerde panel tek parça halinde sürülerek açılır ve kapanır. Bu modellerin özelliklerine daha detaylı bakmamız gerekirse:

Tek Kapılı Sürgülü Hızlı PVC:

Yekpare model olarak da bilinen bu modelde tek bir panel söz konusudur. Kapı sıklıkla yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya doğru hareket edecek şekilde tasarlanır. Otomatik, otomasyon sistemi ile sensörlü ya da manuel olarak insan gücüyle açılıp kapatılabilecek modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Sıklıkla çok geniş olmayan alanların giriş çıkışında kullanılan hızlı PVC modelleridir.

Çift Kapılı Sürgülü Hızlı PVC:

Bu modelde ortada birleşen iki panel söz konusudur. Asansör kapısına benzer bir sistemde çalışır. Otomatik olarak basıldığında ya da manuel olarak kenara sürüldüğünde kapılar birbirinden ayrılarak geçiş alanı yaratır. Sıklıkla çok geniş bir en ölçüsüne sahip alanlarda ve sık giriş – çıkış yapılan mekanlarda kullanılır. Kapılar birbirinden kolaylıkla ayrılarak sağa ve sola ayrıldığından sürgülü hızlı pvc kapı kullanıcılarına rahat ve pratik bir kullanım imkanı sunar.
Yine sürgülü sistemlerde de dilediğiniz gibi opak ya da saydam ürünlere sahip olabilirsiniz. Mekanınızın rengi ve mimari özelliklerini göz önünde bulundurarak kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.

Sürgülü Hızlı Pvc Kapı Fiyatları

Sürgülü hızlı PVC kapıların fiyatına etki eden pek çok faktör bulunur. Bu faktörler arasında yapacağınız seçimlere göre net fiyat bilgisine kolaylıkla ulaşabilirsiniz:

Model: Fiyata etki eden en önemli faktör şüphesiz seçtiğiniz modeldir. Modellerde kullanılan materyal, işçilik ve ekstra özelliklere göre maliyet değişiklik göstermektedir. Modelleri inceleyerek bütçenize uygun olan modelleri seçebilirsiniz. Model belirleme konusunda kararsız kalıyorsanız; imalatçı firma ile iletişime geçerek model belirleyebilirsiniz. Firma ihtiyacınız olansürgülü hızlı pvc modeli için mekanınızın ihtiyaçları ve kendi kişisel zevkinize göre en uygun modeli seçmenizde size yardımcı olacaktır.

Ölçü: Model ile birlikte fiyatın belirlenmesinde rol oynayan bir diğer faktör hızlı pvc kapıların ölçüsüdür. Sistemin takılacağı alanın en-boy ölçüsüne göre sürgülü hızlı pvc fiyatları değişim gösterecektir. Alan büyükçe kullanılan materyal artış göstereceğinden maliyet artacaktır. Öte yandan, alan küçüldükçe daha az materyal kullanıldığından maliyet düşecektir. Mekanınızın net ölçüsünü alarak seçtiğiniz modelin fiyatının ortalama ne kadar olacağını kolayca öğrenebilirsiniz.
Materyal: Seçeceğiniz materyal seçimi de fiyatın belirlenmesinde büyük rol oynayacaktır. Seçeceğiniz materyalin kalitesi, kumaş, pvc, metal seçimine göre ürününüzün fiyatı değişecektir. Özellikle çelik ürünler çelik alüminyum ve diğer materyallere göre daha maliyetli olduğundan fiyatı daha yüksek olacaktır. Yine kumaş ürünlerin de kalitesine göresürgülü hızlı pvc modelleri fiyatları değişiklik gösterecektir.

İmalatçı: Fiyata etki eden bir diğer faktör de anlaştığınız imalatçı firmadır. Her firmanın müşterilerine sundukları fiyat cetvelleri birbirlerinden farklılık göstermektedir. Tecrübesiz ve piyasa standartlarının altında hizmet sunan firmalar genellikle piyasanın çok altında fiyatlar sunmaktadır. Çoğu zaman bu firmalara rağbet fazla olsa da, zaman içerisinde sistemler çok fazla arıza çıkarmakta ve müşterileri uzun vadede daha çok zarara uğratmaktadır. Bu nedenle piyasa araştırmanızı doğru yapmanız çok önemlidir. Profesyonel, tecrübeli ve müşteri memnuniyeti yüksek olan firmalar uzun vadede kar elde etmenizi sağlayacaktır. Seçiminizi bu firmalardan yana yapmanızı öneririz.

Hızlı PVC Kapı
Hızlı PVC Kapı

Hızlı Pvc Kapı Fiyatları

Sürgülü hızlı PVC kapılardaki fiyatları etkileyen faktörler aynı şekilde diğer tüm hızlı PVC kapı modellerinde de geçerlidir. Daha fazla model seçeneği olduğundan doğru modeli seçmenizi öneririz. Bütçenize uygunhızlı pvc kapı fiyatları sunan ürünlere kolayca ulaşmanız için size önerilerimiz var:

Öncelikle mekanınızın özelliklerini ve ihtiyacınız olan modelin özelliklerini belirleyin. Bu özelliklerin seçimini doğru yapmanız tam anlamıyla ihtiyacınız olan ürünlere ulaşmanız bakımından çok önemlidir.
Daha sonra piyasa araştırması yaparak istediğiniz modeli sizlere sunan firmaları tespit edin.
Firmaların diğer modellerini, müşteri yorumlarını inceleyerek istediğiniz kalitede ve performansta hizmet sunan firmaları belirleyin.
Firmalar ile iletişime geçerek model, materyal ve ölçü özelliklerinize göre fiyat teklifi alın. Eğer hangi modelden faydalanmak istediğiniz konusunda emin olamıyorsanız firma yetkililerin sizi yönlendirmesine ve sizin için en uygun olan modelleri size sunmasına izin verin.
Hem hizmet kalitesi hem de fiyat tekliflerini kıyaslayarak sizlere en iyi hizmeti vereceğine inandığınız firmayı seçin.
Daha sonra firma ile iletişime geçerek ürünün imalat aşamasına geçin. İmalat aşamasında firmalar verdiğiniz ölçü, materyal ve model seçimleri doğrultusunda tam ihtiyacınız olan ürünleri imal ederek sizlere sunacaklardır.
Firmanın ürünü üretmesinin ardından montajını gerçekleştirmesini sağlayın. Montajın ardından ürünü test edin ve sorunsuzhızlı pvc kapı firması hizmetinden yararlanmanın keyfini çıkarın.
Kaliteli, profesyonel ve iyi hizmet veren bir firmanın hizmetinden yararlandığınız sürece hizmetiniz ile ilgili en ufak sorun yaşamazsınız. Uzun süre boyunca, dayanıklı ve sorunsuz ürünlere sahip olma şansını elde edersiniz. Bu nedenle sizinle paylaştığımız adımları takip etmenizi öneririz. Böylelikle tam olarak ihtiyacınız olan ürünlere ulaşabilir; mekanlarınızın ihtiyaçlarına uygun çözümlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hızlı Pvc Kapı Ölçüleri

Her mekanın özelliği birbirinden farklı olduğundan ölçü seçenekleri bakımından müşterilere oldukça geniş bir ölçü yelpazesi sunulmaktadır. Bu kapsamda çok dar ve küçük alanlardan; çok geniş ve devasa giriş alanlarına kadar pek çok farklı ebatta olan mekanlarda hızlı pvc kapılardan yararlanılabilir. Firmaların en sık kullandığı ölçü olarak karşımıza standart ölçü olan 600 cm yükseklik ve 600 cm genişlik çıkmaktadır. Daha geniş ve daha dar alanlar için daha farklıhızlı pvc kapı ölçüleri de kullanılabilir.