Hızlı PVC kapı sistemleri, yoğun bir şekilde araç giriş çıkışların olduğu, iç ortamdan minimum düzeyde etkilenmesinin istendiği alanlarda, mükemmel bir kolaylık sağlar. Esnek PVC branda sayesinde oldukça uzun ömürlü kullanım imkânı sunar. Hızlı ve dayanıklı olması, kullanıldığı alanda ekstra faydası dokunur, gün boyu giriş çıkışlar sağlansa bile hızlı PVC kapılar eskimez veya bozulmaz.

Çoğunlukla fabrika veya depo gibi büyük eşyaların geçişinin sağlandığı binalarda kullanılır, gün boyu malzeme giriş çıkışın yoğun olduğu alanlarda çok sık ve hızlı açılıp-kapanması gereken bölümlerde tercih edilir. Bu performans sayesinde, hızlı branda kapı sistemi sevkiyatlarda pratik kolaylık sağlarken, ısı kayıplarının da en düşük seviyede tutmaktadır.

Hızlı PVC Kapı Ne İşe Yarar?

Hızlı PVC kapılar, personel veya araç çıkış-giriş olaylarının hızlı sağlandığı için birikme veya vakit kaybı olmaz. Aynı şekilde hızlı PVC kapılar, bina içerisinde birbirinden ayrılmasına olanak tanır. Bir kısımdan diğer kısma geçerken koku, ses ve ısı aktarımı olmaz. 

Bu sayede çalışanların kötü koku veya tozdan etkilenmesi ve zarar görmesi engellenmiş olur. Hızlı PVC kapılar güvenlik amacıyla da kullanım sağlar, kontrolü kumanda, metal kütle dedektörü, buton, uzaktan kumanda, radar veya ipli açma sistemleri sayesinde hızlı bir şekilde yapılabilir.

Hızlı PVC Kapı Özellikleri

Hızlı PVC kapı sayesinde ekstra iş ve maliyetten kaçınmanızı sağlarlar. Bu sayede hem uygun hem de istenilen tam performans çalışma elde edilir. Uzaktan kumandayla, elektrik akımı olmaması durumunda manuel (elle) çalışabilme kapasitesine sahiptir. Farklı şekillerde açılabilen hızlı PVC kapılar, katlanır rulo halinde kullanılabilir.

Sistem etrafında çalışan kişi veya objelerin herhangi rahatsızlık veya zarar vermeden, bulunduğu alanı kaplamadan açılıp- kapanırlar. Kullanım zamanlarını uzatan ve sızdırmaz özelliği sayesinde, çeşitli özelliklerin hızlı PVC kapı için standart olarak kullanıldığı bilinir. İsteğe göre güçlendirmek için çeşitli ayarlar kullanılabilmektedir.

 • Darbelere karşı dayanıklıdır.
 • Darbe alsalar bile hasar minimum seviyededir.
 • Otomatik kapanma sayesinde amaçsız bir şekilde açık kalmazlar.
 • Isı, ses ve kötü koku gibi faktörlere karşı bariyer olur.
 • Az bakım gerektirir.
 • Sessiz çalışma motoru sayesinde ses kirliliğini önler.
 • Uzun süre yağlanmasa bile sorunsuz olarak çalışabilir.
 • Zorlu ve değişken hava şartlarına göre tasarlanır ve korur.

Hızlı PVC Kapı nasıl çalışır?

Yüksek hızlı branda PVC kapılar üstün kapanma-açılma hızı ile kullanıldığı sektörde, çalışan iş imkanları, taşıma araçları (forklift vb.) giriş-çıkışına imkân sağladığı gibi bina koku, ısı, buhar ve rüzgâr gibi faktörlerin minimum düzeyden binaların içerisine geçmesini sağlar. Yüksek hızlı PVC kapılar farklı çeşitlerde üretilmekte, iki ana başlıkta ele alırsak bunlar,

 • Sarmal tip hızlı PVC kapı sistemleri- dış mekân
 • Katlanır tip hızlı PVC kapı sistemleri – iç mekân 
Hızlı PVC Kapı

Sarmal Tip Hızlı PVC kapı Sistemleri 

Sarmal tip hızlı PVC kapı sistemleri yoğun iş şartlarında, iç ortamım hava koşullarının dış ortamdan en düşük seviyede etkilenmesinin istendiği alanlarda, son derece başarılı kapı sistemidir. Esnek PVC branda sistemi imkanıyla, oldukça güvenli ve uzun ömürlü sistemlerdir. Sabit bir hızda açılıp kapanan modelinin yanında, durma hızlarına ve esnek kalkışa sahip iki ana model olarak sunulmaktadır.

Kapılar esnek maddeden oluştuğundan dolayı, darbe sonrası arızaya yol açmaz, sıklıkla yaşanan sorunlardan biriside, darbe sonucu brandanın yırtılmasıdır. Küçük seviyede hasarlarda yerinde servis verilip sistem kendisi gibi onarımı da hızlı bir şekilde tamamlanır.

Mikrosayaç ya da mekanik switch seçenekleriyle, kapı bitim noktalarında hassasiyet gösterir. Çok yoğun kullanımlara özel olarak tasarlanır. Sıkışma gibi durumlarda iki adet infrared algılayıcıdan oluşan emniyet mekanizmasına sahiptir.

Katlanır Yüksek Hızlı Branda Kapılar

Katlanır yüksek hızda branda kapılar, çalışma şeklinden dolayı çoğunlukla dış mekanlarda tercih edildiği gibi iç mekanlarda da sık kullanılabilmektedir. Geniş ray yapısı ve çift branda yapısı sayesinde yüksek hızda rüzgâr ve olumsuz hava koşullarında dayanıklı olması için imal edilmektedir. Boyutları oldukça büyük tasarlanabilir, minik iç mekândan, tershane atölyesine kadar geniş skalada kullanım alanı vardır. 

Yüksek hızlı branda kapılar: farklı genişlikteki brandaların, kapı yüksekliğine göre belirlenen alüminyum maddesinden oluşan profillerin, birleştirilmesinden oluşmaktadır. Yüksek hızlı branda, kullanılan şeffaf pençeler sayesinde binada her iki tarafı da rahatlıkla görüş sağlayarak çalışılabilir. Üzerine farklı otomasyon entegre edilebilir bunlar,

 • Loop dedektörü
 • Radar
 • Emniyet fotoseli
 • Kumanda-alıcı
 • İkaz-uyarı ışıkları
 • Sireni
 • Zamanlayıcı

Fren sistemi ve redüktörlü motor: yoğun kullanımlar için özel olarak tasarlanır, mikrosayaç veya mekanik switch seçenekleri ile de kapı bitim kısmında hassasiyet sağlar. Rüzgâr profil sistemi ise kapılarda yekpare, ya da rüzgâr mukavemetini üst düzeyde tutmak üzere dizayn edilmiştir. Hızlı PVC kapıların kullanım çeşidine göre farklı çalışma prensipleri vardır.

Yüzlerce seçenekte kapı modeli içerisinden tercih edilmektedir. İç mekân veya dış mekânda kullanım sağlamaktadır, camsız veya camlı modeli, tek kanatlı, çift kanatlı gibi sürgülü modeli tamamen müşteri isteklerine göre şekil almaktadır.

Neden Hızlı PVC Kapı Kullanmalıyız

Mekâna uyum sağlayan tasarımı ve kolay kullanılabilmesi nedeniyle ticari, endüstriyel alanların pek çoğunda kullanılabilir. Her geçen gün kullanım alanında genişleyen hızlı PVC kapılar, iç mekanlar için sarmal dış etkenler için katlanır türleri kolaylık sağlar. Kullanım alanlarından en önemlileri, fabrika girişleri, depolar, fabrika iç bölümleri, uçak hangarları, market depoları, steril alanlar, tersane hangarları, mağazalar, boyahaneler ve oto servistir.

Hızlı katlanır PVC kapılar, sıcak zamanlarda serin havanın içeriye, soğuk havalarda sıcaklığı içeride muhafaza etmektedir. Katlanır kapılar içerisinde, özel galvaniz çelik borular sayesinde dış ortamlardaki, hava koşullarına maruz kalsa bile görevini eksiksiz şekilde yerine getirir. Uzun vade de güvenli ve sağlam bir şekilde, tesiste problemsiz hizmet etmeye devam eder.

Hızlı PVC Kapı Çeşitleri

Son dönemlerde sık kullanılan hızlı PVC kapılar, ahşap kapının en iyi alternatifi olarak üretilmektedir. Özellikle daire içlerinde banyo ve tuvalet kapısı olarak yaygınlaşan, hızlı PVC kapı modelleri, ticari kuruluşlarda, yazlıklarda ve depo gibi genellikle büyük binaların mal giriş çıkışlarını kolay ve steril bir şekilde geçişin sağlanmasını amaçlıyor.

Sosyal hayata bağlayan binaların en önemli bölümü olan kapıların, yeni tasarımlarda olabildiğince şık görünmesi, müşterinin ilk tercihlerinden olmaktadır. Bu sebeple hızlı PVC kapıların, üretim sektöründe sınırsız model seçeneği, müşterilerin hizmetlerine sunmaktadır.

 • Hızlı PVC sarmal kapılar.
 • Hızlı PVC sarmal yalıtımlı kapılar.
 • Hızlı PVC sarmal fermuarlı kapılar.
 • Hızlı PVC katlanır kapılar.
 • Hızlı PVC garaj kapısı.
 • İzolasyonlu hızlı PVC (branda) kapısı.
 • Robot kabin kapısı.

Rüzgâr profil sistemi, kapılarda yekpare ya da modüler PVC uygulamaları, rüzgâr şiddetine direncini maksimum düzeyde tutmak üzere tasarlanmıştır. Opsiyonel metal kütle dedektörü kullanım şekli, yoğun forklift trafiği olan bölgelerde kapı açma-kapama hareketi otomatik şekilde gerçekleşeceğinden, taşıma süreci optimum seviyeye ulaştırılabilmektedir. 

Kumaş dokulu dayanıklı olan malzemeden üretilen PVC kapılar, toz, rüzgâr ve ısı izolasyonu, enerji ve vakit tasarrufu sağlar. Güvenlik önlemi olarak iç ve dış mekanlarda efektif çözümler sunar. Hızlı PVC kapı motoru çok sessiz bir şekilde çalışmaktadır.

Hızlı pvc kapı fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a comment