Otomatik cam kapı sistemleri, günümüzde her binada tercih edilir. Otomatik sensör ile çalışan ve kapanan kapı modelleridir. Otomatik cam kapı veya kayar kapı olarak da sektörde kullanılır. Fotoselli kapının üzerinde bulunan cisim algılama sistemidir. 

Fotodirenç ile fotosel sistemi çalışmaktadır. Işık ortamına göre farklılık gösterir ve fotoselli kapıyı oluşturan kısımlardır. Genellikle kadmiyum sülfid malzemesinden imal edilir. Otomatik cam kapı sistemi, gelen ışık yoğunluğuna göre direnç farklılığı yapar. Işığa duyarlı sensörlerin çalışma mantığı insan göz yapısına benzemektedir. Genel kullanımı cam olan bu kapılar paslanmaz çelik krom çerçeveli olarak üretilir.

Otomatik Cam Kapı Çeşitleri

Otomatik cam kapı çeşitleri, ihtiyaca uygun şekilde farklı tasarım ve renk üretilen otomatik cam kapılarda sessiz çalışması ses ve ısı gibi özelliklere sahiptir. Tamamen elektronik devrelerle çalışan kapılar, kullanıldığı alanlarda güneş ışığı ve ısısında maksimum oranda fayda sağlar. Hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, kurumsal işletmeler, havaalanları, ofisler ve kamu binaları gibi birçok farklı alanda sorunsuz bir şekilde yıllarca kullanılır.

Otomatik kapı sistemleri, kapanma ve açılma hızı kapanma ve açılma freni, açılma süresi gibi parametreler trimpotlar ile ayarlanmaktadır. Otomat cam kapı sisteminde ani hareketlere izin vermemesi de önemlidir. Çıkabilecek kullanım hatası veya arızalardan kendisini ve çevresindekileri koruyabilecektir. Acil açma fonksiyonun özelliğine sahip olmalıdır. Yangın durumunda kapının açılması gereklidir.

Otomatik Cam Kapı Faydaları

Otomatik cam kapı faydaları, kolay geçiş özelliği ile oldukça ilgi görmektedir. Kapının açılması için hiçbir fiziksel güce gerek kalmadan kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığının yanı sıra mekâna estetik görünüm katarlar. Bütün mimari tasarımlara uyumlu bir şekilde üretilir. Ayrıca mekân içi soğukluk veya sıcaklık derecesinin de korunması idealdir. 

Otomatik cam kapı faydaları, açısından ısıtma ve soğutma giderlerinde fayda sağlar. Giriş ve çıkış yoğun olduğu alanlarda yoğun çalışmalarda bile düzenli ve sessiz olarak çalışabilir. Algılama özelliği, kapıya yaklaşan herhangi canlı veya cismi algılar. Mikrodalga ve kızılötesi boyutunda çalışır. Cisim algılandığında düşük elektrik bilgisini kontrol paneline gönderir. 

Teknik özellikleri bakımından müşteri beklentilerini büyük oranda karşılayan otomatik kapılar, müşteri taleplerine bakılarak harekete duyarlı olarak kullanım sunar. Genellikle giriş çıkışların fazla olduğu alanlarda geçişin yoğunluğunu azaltılması için tercih edilir.

Otomatik Sürgülü Cam Kapı Fiyatları

Otomatik sürgülü cam kapı fiyatları, hava alanlarında, ofislerde, bankalarda, alışveriş merkezlerinde, marketlerde, restoranlarda ve otellerde kullanım alanı, bir hayli fazladır.  Kullanıldığı göreve göre oldukça faydalı özellikleri vardır. Otomatik olarak ayarlanabilir olması ve hareketle birlikte otomatik açılma sistemi kullanılabileceği gibi, manuel olarak da açık ve gece modlu sistemleri de ayarlanabilir.

İnsan sirkülasyonunun çok fazla olduğu yerlerde çok rahatlatıcı bir görev sunar. Estetik olarak diğer kapılardan çok daha şık görünen, hızlı bir şekilde görev yapan otomatik cam kapı sistemi, güvenliğin üst seviyede olduğu yerlerde yan taraflarındaki şifre sistemiyle birlikte kullanılabilir.  Modern hayatın ve teknolojik gelişmelerde binaların en önemli ihtiyacı güvenliktir. 

Otomatik Cam Kapı Fiyatları

Otomatik cam kapı fiyatları, takılacağı alanın ölçülerine göre fiyat belirlenmektedir. Veya teknik ekiplerin otomatik cam kapı sistemini takacağı alanı ölçerek fiyatlar belirlenebilir. Birçok renkte ve tasarımda üretilebilir. Montaj işlemi pratik bir şekilde yapılır ve hızlıca kurulur. 

Sessiz çalışmasının yanı sıra ses ve ısı da sağlamakta olan duyarlı kapı modelidir. İçerisinde güneş ışığının ve ısısından faydalanmasına olanak tanır. Giriş sistemleri tamamen elektronik devrelerle çalışmaktadır. Menteşe ve kilit gibi sistemleri yeniden oluşturulmaktadır. 

Leave a comment