Döner kapı çeşitleri, kapının merkez nokrasında, ufak boyutlarda nesnelere takılarak, camlarının daha net gözükmesi sağlanır. Kollarının cam kaplama yapılması, çıkan kişilerin birbirlerini görerek hareket etmesini amaçlar. Otomatik döner kapı olmayan sistem için itme çubuğu yardımıyla tüm kollar aynı anda hareket ettirilir.

Otomatik döner kapı çeşitleri, kapının merkez noktasındaki mil çevresinde bulunan gücü değiştirilebilir. Döner kapı, çarpışmaların önüne geçmek adına güvenlik sensörü kullanılmaktadır. İnsan gücü kullanılarak ittirilen kanatlar, trafiğin akışına göre dönüş yönü değişir. Döner kapı çeşitleri şunlardır,

  • Otomatik döner kapı sistemleri
  • Manuel döner kapı sistemleri
  • Güvenlik döner kapı sistemleri
  • Tamamı cam döner kapı
  • Yüksek kapasiteli ortası vitrinli döner kapı
  • Senkronize, çoklu ikiz döner kapı

Otomatik döner kapı sistemleri, yüksek performansı ve üstün güvenliği sağlar. Konfor alanı ile binada ve tesislerde yoğunluğun azaltan kullanışlı kapı sistemleridir. Otomatik döner kapı tasarımları, ergonomik ve estetik görünüme sahiptir. Kullanıldığı mekânın dekorasyonuna uyum sağlayarak ortama hava katar. 

Otomatik döner kapı sistemleri, yoğun trafiğin azaltılması hava alanlar, hastaneler, otogarlar ve kamu binalarında sıklıkla kullanılır. Enerji tasarrufu göz önüne alındığında kullanışlı bir sistemdir. Merkezi şaft üzerinde, istenen hızda dönerek çalışan bu kapılar, oldukça faydalıdır.  Manuel döner kapı sistemlerinde, otomatik sistem olmadan el yardımıyla itilerek dönüş sağlanır. 

Diğer çeşitlere göre daha düşük maliyet ve elektrik harcanır. Güvenlik döner kapı sistemleri, yüksek güvenlik özelliği ile beraber senkronize edilerek çalışır. Bu kapı sistemi, güvenli alana izinsiz girişleri tespit önlemek, tespit etmek ve kontrol etmek için kullanılır. Mevcut güvenlik kurşun geçirmek cam malzemeden üretilir. Tamamı cam döner kapılar, tamamen camdan oluşur.

Otomatik Döner Kapı Fiyatları

Döner kapı fiyatları, çeşitli modelleri ve özellikleriyle fiyatı değiştirmektedir. Ne kadar sıklıkta ve ne amaçla kullanılacağına göre değişkenlik göstermektedir. Döner kapıların kullanımı oldukça pratiktir. Sürekli giriş çıkışların olduğu alanlarda otomatik döner kapı sistemleri, sensör sayesinde insan gücüne gerek kalmadan çalışır. Algıladığı hareketlerle dönmeye başlar ve bu dönüş sırasında bir taraftan giriş diğer tarafından çıkış saplanır.

Otomatik döner kapılar, kullanıcılara olumlu bir izlenim oluşturmaktadır. Cam döner kapılar, binaya giren herkes üzerinde olumlu bir izlenim bırakır. Döner cam kapılar, binaların dekorasyonuna çok şık görünüm katar. Kurumun değerini ve saygısını olumlu yönde arttırır.

Enerji tüketimini minimum seviyede tutar. Bir iş yeri veya binalarda, sahibi olan ya da işleten herhangi bir kuruluş için enerji tüketimi ve faturaları önemli ölçüde azaltır. Sızdırmaz özelliği sayesinde döner kapılar, hava akışının binaya girmesini engeller. Cam kapı modelinde oldukları için binaların giriş çıkış kısmında aydınlatmak için daha az enerji harcanır.

Döner kapı sistemi, binanın içerisine kir ve tozun girmesini engelleyerek hijyenik bir ortam sağlanır. Güvenlik sistemi olarak giriş ve çıkışların kontrol edilmesini veya yaya trafiğinin durdurulmasını sağlar. İstenilen hız ayarında giriş çıkışların yoğunluğa göre kontrol edilebilmesine destek olur. Bu sayede davetsiz gelen kişilerin binaya giriş çıkışı daha kontrollü veya engellenebilir.

Kullanıcıların, pratik ve sorunsuz bir şekilde giriş çıkışların yapılması sağlanır. Özellikle çocuklar, engelli vatandaşlar ve yaşlıların olumlu deneyim edinmesini, genel müşteri potansiyelinin arttırılması oldukça önemlidir. Otomatik döner kapı sistemleri, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Uzun süre kesinti yaşanmadan çalışabilir ve her türlü hava koşullarına karşı da dayanıklı bir sistemdir. Bu avantajı sayesinde ürünü sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanılabilir. Döner kapı fiyatları, kalitesine ve özelliğine bağlı olarak değişmektedir.

Leave a comment