Fotoselli Kayar Kapı Fonksiyonel Özellikleri

Otomatik kapı özellikleri, bir saniyeden az bir zamanda açılma özelliğine sahiptir. İki kanadın ağırlığı yaklaşık olarak 160 kilo kadardır. Her bir kanat ortalama 80 kiloya yakın ağırlığı vardır. Elektriklerin kesilme durumlarında yaklaşık olarak 5 kilogram kuvvetinde bir güçle beraber çalışır. 1

50 Wolt güçte çalışır. Otomatik kapı, açık kalma süresi değiştirilerek kısaltılabilir veya uzatılabilir. İsteğe göre yarım dakikaya kadar kapanmayıp aynı şekilde tutulabilir. Sessiz çalışır ve kapı açlığı kapanma sesleri minimum seviyede tutulur. Sarsılma durumları yaşanmadığı için deformasyonun yaşanması çok uzun zaman alır.

Cam Kapı Otomatik Modelleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Otomatik kapı modelleri, engelli veya tekerlekli kişiler için önemli bir durumdur. Eski tarzda olan kapı sistemlerinde geçişi önemli ölçüde engel olmaktadır. Otomatik kapı çeşitleri, sayesinde bu durum kolaylıkla çözülür. Bu sebeple önemli ölçüde kullanım alanlarında kullanılır. Kamusal binalarda, insan trafiğinin yoğun olan bölgelerde önemli bir sistemdir.

Otomatik kapı modelleri, insanların ellerinin dolu olduğu zamanlarda önemli ölçüde fayda sağlamaktadır. Sade cam olarak tercih edilen kapı sistemlerinde ferah ve hijyeniktir. Basit kullanımı sayesinde pratik bir şekilde kullanılır. Her dekorasyona uyum sağlar. Hijyenik kullanımı sayesinde bulaşıcı hastalık bulaşmamaktadır.

Otomatik kapı

Otomatik Kapı Çeşitleri

Otomatik kapı çeşitleri, kullanım ihtiyacına göre ve amaçlarına bakılarak kendi içerisinde gruplara ayrılmaktadır. Otomatik kapıların tercih edilmesi için önemli olan unsur güvenliktir. Isı ve enerji tasarrufu açısında da son derece avantajlıdır. Estetik görünümü sayesinde kaliteli imaj sağlamaktadır. Otomatik kapı çeşitleri şunlardır,

  • Otomatik garaj kapıları
  • Sürgülü kapılar 
  • Fotoselli kapılar
  • Çift kanatlı kapılar
  • Ameliyathane kapıları

Otomatik garaj sisteminde, motorlu araçların güvenliği ve diğer araçlarında hasara uğrama gibi durumlardan korumayı sağlar. Kapalı otopark alanlarında kart okutma veya kumanda ile çalıştırılarak özel sistemlerle geçiş sağlanır. Toz, sıcak havada ve kirden araçların etkilenmemesini sağlar.

 Sürgülü kapılar ise araca malzemelerin aktarılması yapılan fabrikalarda ve açık alanlarda sıklıkla tercih edilir. Fotoselli kapı sistemleri, oteller, alışveriş merkezleri, marketler ve hastanelerde tercih edilir. Kısmi açılması ve açık kalması gibi durumları özel olarak programlanarak düzenlenebilir. 

Ameliyathane kapıları, klik ve hastane gibi sağlık alanında kullanılmaktadır. Ameliyathane girişleri gibi özel geçiş için kullanılan bölümlerde kart okutma, buton özelliği veya parmak izi ile çalışma avantajı sağlar. Çift kanadın açıldığı, kişilerin temasının engellendiği hijyenik unsurların daha çok ön planda olduğu kapılardır. Özel olarak üretilmektedir. 

Çift kanatlı kapılar, çoğunlukla özel mülk alanlarında ce sitelerde tercih edilmektedir. Uzaktan kumanda veya güvenlik tarafından özellikle komut sistemi kullanılarak çalışmaktadır. Bu kapı sistemleri çift kanatla açılarak geçiş sağlanır.

Otomatik Kapı Fiyatları Ne Kadar? Ve Nasıl Hesaplanır?

Otomatik kapı fiyatları, takılacak alan ölçülerek fiyat belirlenmektedir. Alanında uzman kişiler tarafından takılması gereken alanı ölçerek fiyat belirlenir. Bu kapı sistemleri her şeyden önce yüksek konfor alanı sunar. Binalara veya binaların iç kısımlarında, giriş ve çıkışların insan gücüne gerek kalmadan rahatlık sunar. Engelli ve yaşlı kişilerin geçişine büyük kolaylık tanır. Kalabalık, insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda tıkanıklığı ve kaosun oluşmasını engeller. 

Giriş çıkış sağlandıktan hemen sonra kendiliğinden tekrar kapanması, yaz-kış sıcak havanın ve soğuk havanın içeriye girmesini engeller. Kış modu sayesinde tasarrufa katkıda bulunur. Fotoselli kapılar gün geçtikçe daha fazla alanlarda kullanılmaktadır. Yoğun olarak kurumsal binalarda, plazalar, alışveriş merkezi, özel kurumlar ve devlet binalarında bu kapı sistemleri kullanılmaktadır. Bazı evlerde bile tercih edilebilir.

Leave a comment