Seksiyonel kapı, poliüretan malzemeden üretilerek, sandviç panellerden tasarlanan endüstriyel bir sistemdir. Usu yalıtımı ve güvenlik önlemleri ile beraber, sağlam yapıdadır. Bulunduğu yapıyı, toz, nem ve soğuk-sıcak hava akımından muhafaza etmektedir. Kuveytli rüzgâr ve yangına karşı direnç gösterir. Sürtünmelerden ve sert darbelerden etkilenmeyecek şekilde imal edilmektedir. Depolar, istasyonlar, hangarlar gibi tüm endüstriyel tesisler için ideal çözüm olanakları tanımaktadır. 

Seksiyonel kapı, ürün ve araçların girişlerin ve çıkışlarını göz önüne alınarak, kurumsal firmaların talepleri doğrultusunda kullanılmak istenen ebatta üretim yapılmaktadır. Garanti olarak imal edilmekte ve satış yapılmaktadır.

Seksiyonel Kapı Nedir?

Seksiyonel kapı, hareketli kısım ağılının torsiyon yaylar ile beraber dengelendiği, şafttan tahrikli seksiyonel kapı motoru ya da çekme tip seksiyonel kapı motorluyla beraber hareketin sağlandığı bir sistemdir. Çalışma yöntemi ve bakımı neredeyse tüm markalarda aynı düzendedir. 

Kapının ağırlığı şaft grubu ile beraber taşınır.  Şaft gurunda bulunan tambura sarılan ve çelik halat panellerin en altında yer alan bölmeye takılan halat kopma emniyet sistemidir. Sistem bağlanır ve hareketli kısım ağrılı bu ürünlerle beraber taşınır. Şaft grubunda olan parçalar şu şekilde sıralanır,

  • Seksiyonel kapı motoru
  • Seksiyonel kapı torsiyon yayı
  • Seksiyonel kapı yay kırılma emniyeti
  • Seksiyonel kapı tamburu
  • Seksiyonel kapı şaft gurubunu taşıyan rulmanlı mesnetler

Seksiyonel Kapı Çeşitleri

Seksiyonel kapı çeşitleri, çalışma prensibi tüm sistemlerde aynı olsa da kendi aralarında da gruplara yarılır. Bu çeşitlerin arasında farklar basittir. Fakat hepsi ayırt edici avantajlara sahiptir. Fullvision kapı sistemi, panelleri alüminyum doğrama ile imal edilir. 

Cam olarak da plexglass malzemesi kullanılır. İhtiyaçlar ve talepler doğrultusunda da ısıcam ya da 3mm cam dan üretilebilir. Alüminyum profilleri eloksallı olarak üretilebilir. İstenilen RAL renine elektrostatik toz boya ile beraber tasarlanabilir. Cephe giydirme renklerine göre camda farklı renk tercihleri olarak sunulabilir. Garaj kapısında kullanılan torsiyon yayları daha ufaktır. Seksiyonel kapı çeşitleri şunlardır,

  • Endüstriyel kapı 
  • Fullvision kapı
  • Garaj kapı 

Seksiyonel Kapı Modelleri

Seksiyonel kapı modelleri, içi poliüretan dolgu malzemesinden, dışını ise çelik ya da opsiyonel alüminyum kaplı paneller ile son derece güçlü, dayanıklı ve uzun ömür sağlar. Kauçuk filtreyle izolasyonu fazla olan seksiyonel kapı, oldukça sızdırmaz özelliğe sahiptir. Bu kapı sistemleri oldukça sağlam bir gövdeyle beraber en yüksek güvenli sağlar.

Seksiyonel kapı sistemleri, birlikte uygulandığı seviye ayarlı kamyon kasası ve rampalarla,

Yükleme körükleri ile beraber sorunsuz çalışır. Güvenli ve sıkıntı yaşatmadan çalışma avantajı sunar. Yay dengeleme imkânı ile beraber, mekanik tasarımı ve manuel konumda elle kolayca müdahale edilebilir. Otomasyon sistemleri ile beraber hareket eden seksiyonel kapılar, kapanırken altında herhangi bir malzeme kalması durumlarında, malzemenin zarar görmesini engelleyen pinomatik emniyeti varıdır.

Seksiyonel Kapı Fiyatları

Seksiyonel kapı fiyatları, yükseklik ölüsüne ve genişlik açısında bakılarak belirlenir. Çeşitli özelliklerine istenilen parçalara göre farlı fiyatlar verilebilir. Ölçününün boyutu büyüdükçe veya küçüldükçe kullanılan malzemeye göre fiyatı artmaktadır. Fiyatta doğru orantılı bir şekilde arttırma veya azaltma yapılmaktadır. Seksiyonel kapı fiyatları, mimari tasarıma uygun şekilde imal edilmektedir. 

Kiriş ölçüsü fiyatı önemli derecede etkileyecektir. Kullanılan malzemenin kalitesi de etkilemektedir. Yüksek kalite ve güvenliği sayesinde uzun ömürlü ve cep dostudur. Garaj kapıları ve fabrika kapılarında kullanılır. 

Yüksek güvenlikli koruma sağlaması sayesinde büyük binaların giriş çıkışını korumaktadır. İş güvenliği açısından kurma yaylar ile dengelendiğinden dolayı rahatlıkla elle çalışma yapılabilir. Seksiyonel kapıları gün geçtikçe inşaat firmaları tarafından da ilgi görmektedir.

Leave a comment